KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13846002
nr 1384 6002
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsning, Signerad, numrerad 48/50. Etsning + handkolorering. Bladets mått: ca 50x40 cm, oramat löst blad
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
måndag 15 mars 2021
kl 19:57:01
100 kr
300 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund